Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРОЗОРІСТЬ ЗМІ

4 вересня 2015, 09:02
199
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада 3 вересня прийняла Закон про внесення змін до деяких законів щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики у сфері телебачення та радіомовлення (законопроект № 1831).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно із Законом, зокрема, структура власності суб'єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення та радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті і надана Нацраді, дає можливість визначити всіх осіб, які мають пряму й опосередковану істотну участь в юрособі або можливість значного або вирішального впливу на управління та діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами, в ланцюжку володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого власника бенефіціара.

Інформація про структуру власності суб'єкта інформаційної діяльності в сфері телерадіомовлення розміщується на його офіційному веб-сайті.

Суб'єкт інформаційної діяльності в сфері телебачення та радіомовлення щорічно подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій згідно з цим Законом.

У разі виявлення технічної помилки в інформації про структуру власності, поданій Нацраді, суб'єкт інформаційної діяльності в сфері телебачення та радіомовлення повинен протягом двох тижнів її виправити.
ПРОТЕ:

Закон було прийнято з деякими поправками, за які голосували під час обговорення. Зокрема, прийнято поправку, яка забороняє офшорним компаніям та резидентам країн-агресорів бути власниками ЗМІ. Тому остаточний текст може містити й інші цікаві уточнення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини