Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФІНМОНІТОРИНГ НА ПОШТІ

4 вересня 2015, 09:01
189
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Мінінфраструктури наказом від 30 липня 2015 року № 295 оновило Положення про застосування запобіжних заходів щодо держав, які не виконують або неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:


Положення поширюється на СПФМ - операторів поштового зв'язку, які проводять операції з переказу грошових коштів, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких у сфері протидії легалізації доходів здійснює Мінінфраструктури.

Згідно з документом, оператори поштового зв'язку при створенні філій (інших відокремлених підрозділів та дочірніх підприємств) у ризикованих країнах, а також щодо існуючих філій у таких державах зобов'язані провести оцінку заходів з протидії відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Надалі не рідше одного разу на рік треба проводити уточнення цієї оцінки.

Щодо клієнтів, місцем проживання (перебування, реєстрації) яких є ризикована держава, оператор поштового зв'язку повинен встановити високий ризик і вжити передбачених законодавством заходів, у тому числі направлених на:

- проведення поглибленої перевірки клієнта до встановлення з ним ділових відносин;
- повідомлення Держфінмоніторингу про фінансові операції з клієнтами ризикованих держав;
- попередження представників нефінансового сектору про те, що операції з фізичними або юридичними особами в ризикованих державах можуть містити ризик відмивання коштів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення;
- проведення не рідше одного разу на рік уточнення інформації про клієнтів, з якими встановлено ділові відносини.

Також зазначено, що оператори мають право відмовитися від проведення фінансової операції у разі, якщо фінансова операція містить ознаки такої, що підлягає фінмоніторингу.

ПРОТЕ:

Оператори поштового зв'язку можуть встановлювати додаткові заходи щодо ризикованих країн і клієнтів з цих держав залежно від специфіки своєї діяльності.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини