Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

АДМІНІСТРУВАННЯ ПОДАТКІВ

1 вересня 2015, 09:06
204
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

З 1 вересня діють зміни, передбачені Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Однією із найважливіших змін є оновлення правил надання індивідуальних та узагальнювальних податкових консультацій. Право видання останніх передається від контролюючого органу (ДФС) органу, що формує та реалізує державну фінансову політику (Мінфіну). У свою чергу, зміст індивідуальних податкових консультацій з 1 вересня повинен відповідати низці набагато конкретніших вимог.

Одночасно заборонено використовувати для ініціації будь-яких подальших дій акти перевірок в ситуації, коли на їх основі платнику податків не надіслано податкове повідомлення-рішення або таке рішення відкликано. Крім того, заборонено видавати ППР за підсумками кримінального провадження без проведення перевірки й оформлення акта.

Також платникам податків, обсяг доходу й обсяг операцій яких за попередній рік становив до 20 мільйонів гривень, надано звільнення від штрафних санкцій у разі добровільної сплати суми податку, донарахованої податковим органом. Ця можливість діє до 31 грудня 2016 року і може бути використана 1 раз за кожним з податків. Тобто, наприклад, без штрафних санкцій можна сплатити суму за 1 ППР з податку на прибуток і за 1 ППР з ПДВ.

Головна умова - оплата повинна пройти без оскарження ППР у встановлені законом строки. Таким чином, якщо платник податків визнає справедливість претензій податківців, він може заощадити на штрафах.

Також до законодавствв вноситься низка дрібніших змін щодо підвищення мінімальної вартості основних фондів та порядку визнання заборгованості безнадійною.

ПРОТЕ:

Не варто забувати, що вже анонсовано проведення чергової податкової реформи, тому можливі чергові поправки в цій сфері.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини