Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ОПЛАТА ЛІКАРНЯНОГО

21 липня 2015, 09:04
212
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

17 липня набрав чинності Порядок оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затверджений постановою Кабміну від 26 червня 2015 року № 440.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Оплата днів тимчасової непрацездатності здійснюється за основним місцем роботи застрахованої особи та за місцем роботи за сумісництвом у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).

Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності, а у разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, завірена підписом керівника, скріпленим печаткою за основним місцем роботи.

Дні тимчасової непрацездатності не оплачуються на підставах, передбачених ст. 23 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Дні тимчасової непрацездатності оплачуються залежно від страхового стажу: за перші 5 днів і починаючи з 6-го дня 50% середньої зарплати для страхового стажу до 3 років; 60% - від 3 до 5 років; 70% - від 5 до 8 років; 100% - понад 8 років.

Застраховані особи, страховий стаж яких за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку становить, за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, менше 6-ти місяців, мають право на оплату днів тимчасової непрацездатності в розмірі, що визначається виходячи з нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але не перевищує у розрахунку на місяць розміру мінімальної зарплати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Сума оплати днів тимчасової непрацездатності у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду соціального страхування.

Обчислення середньої заробітної плати для здійснення оплати днів тимчасової непрацездатності проводиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

ПРОТЕ:

Витрати, пов'язані з оплатою днів тимчасової непрацездатності, відносяться до витрат підприємств, установ, організацій. Роботодавець оплачує тільки перші 5 днів втрати працездатності, починаючи з 6-го дня оплата лікарняного здійснюється Фондом соцстрахування.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини