Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДОРОЖНІЙ РУХ

16 липня 2015, 09:00
160
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада прийняла законопроект № 2562 щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Законодавчим актом внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та Закону «Про дорожній рух», якими запроваджується автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху за допомогою технічних засобів з функціями фото- та відеофіксації.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Отже, адміністративну відповідальність за порушення ПДР, що зафіксовані в автоматичному режимі, мають нести юридичні та фізичні особи, на яких зареєстровано транспортний засіб.

Крім того, вводиться система штрафних балів. Кожному громадянину, який має право керування транспортним засобом, щороку з початку року (з дня отримання права керування транспортним засобом) і до кінця року нараховується 150 балів.

У разі фіксації правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі від загальної кількості балів громадянина, який вчинив правопорушення, вираховується кількість штрафних балів, передбачених відповідною статтею КпАП.

Порядок функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі має визначити Кабмін. Джерелами фінансування системи можуть бути кошти державного та місцевих бюджетів, кошти приватних інвесторів, у т. ч. залучені за моделлю державно-приватного партнерства, залучені кошти, включаючи кредити банків та інших фінансово-кредитних установ, кошти з інших джерел, не заборонених законодавством.

ПРОТЕ:

Юридична та фізична особи в разі притягнення до відповідальності за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, мають право зворотної вимоги до особи, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини