Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДОПОМІЖНІ ПРИМІЩЕННЯ У БУДИНКАХ

10 липня 2015, 09:03
251
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2262а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо повернення власникам квартир багатоквартирного будинку та житлових приміщень у гуртожитках незаконно відчужених допоміжних приміщень».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Законопроект направлений на створення правових умов для повернення у власність власникам квартир багатоквартирних будинків і житлових приміщень у гуртожитку незаконно приватизованих допоміжних приміщень. Пропонується в Законі «Про приватизацію державного житлового фонду» встановити, що правочини, на підставі яких допоміжні приміщення після набрання чинності Рішенням Конституційного Суду України від 2 березня 2004 року № 4-рп/2004 були відчужені з власності власників квартир багатоквартирного будинку, а після набрання чинності Рішенням Конституційного Суду України від 9 листопада 2011 року № 14-рп/2011 - з власності власників житлових приміщень у гуртожитку, визнаються нікчемними, якщо порушують публічний порядок. Також передбачається, що плин позовної давності за вимогами про застосування наслідків нікчемного правочину, визнаного таким відповідно до цього законопроекту, починається з дня, наступного за днем набрання ним чинності.

Депутат хоче встановити, що особам, із власності яких вилучаються відповідні приміщення, надається переважне право на укладення договорів оренди цих приміщень після його повернення у власність власникам квартир будинку або житлових приміщень гуртожитку. При цьому вартість зроблених ними поліпшень цих приміщень, з їхньої згоди, має бути зарахована як орендна плата в порядку, визначеному Кабміном. Також передбачено, що у разі якщо особи, з власності яких вилучаються відповідні приміщення, передали їх в оренду іншим особам, їх права та обов'язки як орендодавців у відповідних договорах переходять до власників квартир відповідного багатоквартирного будинку або життлових приміщень у гуртожитку.

ПРОТЕ:

Законопроект є напівзаходом, тому що можливості оскаржити приватизацію підвалів та інших допоміжних приміщень багатоквартирних будинків власники квартир, яким ці приміщення належать згідно із Цивільним кодексом, були позбавлені Законом № 4176-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства». Саме цим Законом з Цивільного кодексу було виключено норму про нерозповсюдження позовної давності на вимогу власника або іншої особи про визнання незаконним правового акта органу державної влади, органу влади АР Крим або органу місцевого самоврядування, яким порушено його право власності або інше майнове право.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини