ПРАВОВА ПОДІЯ:
У парламенті зареєстровано законопроект № 2120а, яким пропонується на рівні закону врегулювати діяльність Консультативної ради ДПУ.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
У разі прийняття проекту, Консультативна рада при ДПУ отримає статус постійно діючого консультативного органу, який зможе надавати Генпрокуратурі рекомендації з питань:
1) затвердження верховенства права, захисту інтересів громадян і держави від неправомірних посягань, прозорості та відкритості в діяльності прокуратури, підвищення авторитету прокуратури в суспільстві;
2) реформування органів прокуратури відповідно до міжнародних і світових стандартів та принципів;
3) налагодження ефективних взаємин з інститутами громадянського суспільства, врахування громадської думки при обговоренні, розробленні та впровадженні ініціатив, що стосуються органів прокуратури;
4) реалізації принципу гласності в діяльності органів прокуратури, зокрема при вирішенні питань щодо підбору кандидатур на прокурорські посади, забезпечення прозорості та відкритості для суспільства інформації про роботу прокуратури;
5) створення умов, які роблять неможливим використання органів прокуратури для обмеження прав і свобод громадян, а також в інтересах окремих осіб, політичних партій, громадських організацій, запобігання корупції та зловживання владою в органах прокуратури та в інших держорганах.
При цьому Генпрокурор буде зобов'язаний враховувати ці рекомендації при виданні наказів у рамках окремих повноважень (зокрема в кадрових).
ПРОТЕ:
Деталі статусу Консультативної ради, як і раніше, регулюватимуться положенням, яке затверджується Генпрокурором. Нагадаємо, що на сьогодні Консультативна рада при ДПУ діє на основі Положення від 2014 року.