Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РЕЄСТРАЦІЯ НЕРУХОМОСТІ

1 квітня 2015, 09:05
205
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Кабінет Міністрів постановою від 18 березня 2015 року № 137 врегулював деякі питання спрощення порядку надання адмінпослуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

У документі зазначається, що рішення держреєстратора, виписка з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, отримані в електронній та паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Держреєстру речових прав на нерухоме майно, мають однакову юридичну силу.


Також нормативним актом внесено зміни до Порядку ведення Держреєстру речових прав на нерухоме майно і Порядку держреєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Передбачено, що на офіційному веб-сайті Мін'юсту пошук документів здійснюється за індексним номером, датою і часом формування свідоцтва про право власності на нерухоме майно, витягу, інформаційної довідки та виписки з Держреєстру.

Змінами встановлено, що повноваження держреєстратора з приймання та видачі документів можуть виконувати посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адмінпослуг і нотаріуси. Відповідно до встановлених змін відкориговано їх повноваження.

Зазначається, що прийом документів включає перевірку наявності документа про сплату адмінзбору або документа, що підтверджує плату за надання витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, перевірку розмірів внесеної плати, безпосереднє прийняття заяви шляхом реєстрації у базі даних Держреєстру, виготовлення електронних копій документів, поданих разом із заявою.

А видача документів передбачає повернення заявнику оригіналів поданих ним для держреєстрації документів, а також видачу сформованих держреєстратором витягів з Держреєстру, свідоцтва про право власності на нерухоме майно (у разі його формування) та рішень держреєстратора.

Крім того, у змінах зазначається, що держреєстрація прав може проводитися в скорочені строки в порядку, визначеному Кабміном.

ПРОТЕ:

Нові норми набудуть чинності не раніше, ніж почне діяти Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», прийнятий 12 лютого (на основі законопроекту № 1580).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини