Правління НБУ схвалило Білу книгу з управління екологічними, соціальними та управлінськими (Environmental, Social, and Governance - ESG) ризиками у фінансовому секторі, повідомила пресслужба регулятора.
Біла книга окреслює бачення майбутнього стану управління ESG-ризиками фінансового сектору та визначає, зокрема:
передумови для управління ESG-ризиками у фінансовому секторі України, у тому числі рівень відповідних ризиків, стан регулювання в цій сфері та мандат НБУ;
вектор розвитку регулювання, зокрема перспективні вимоги до продуктів та видів діяльності, побудови системи корпоративного управління та управління ризиками, розкриття інформації;
перспективне бачення управління ESG-ризиками безпосередньо у фінансовому секторі України, що включає імплементацію управління цими ризиками в систему корпоративного управління та внутрішнього контролю, належну оцінку, упровадження оптимальних процесів збору та обробки інформації клієнтів, розкриття інформації тощо.
Система управління ESG-ризиками впроваджуватиметься поетапно:
на першому етапі (протягом 2025-2026 років) основні вимоги стосуватимуться банків,
на другому етапі (із 2026 до 2030 року) - інших суспільно важливих фінустанов, що мають значний вплив на сталий розвиток та вищу експозицію до ESG-ризиків.
Під час обговорення пректу Білої книги НБУ отримав низку пропозицій, більшість яких були враховані в оновленому тексті. НБУ також отримав низку запитань, передусім від фінустанов та асоціацій, які стосувалися безпосередньо майбутніх вимог до побудови системи з управління ESG-ризиками. Відповідні вимоги будуть напрацьовуватися. За підсумками обговорення враховано низку пропозицій, зокрема в частині організації корпоративного управління та взаємодії з контрагентами.
Нагадаємо, на практиці це означає, що бізнес має враховувати вплив своєї діяльності на довкілля, дбати про безпечні й інклюзивні умови праці, а також забезпечувати прозорість управлінських процесів і відповідальність у прийнятті рішень.
Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні.
Детальніше про ESG-ризики читайте у матеріалах:
Не імідж, а стратегія: як ESG формує майбутнє українського підприємництва
Еволюція прозорості: як ESG дані змінюють бізнес
Які на підприємстві мають бути комплаєнс-процедури для залучення зовнішнього фінансування
Тенденції комплаєнсу 2025 року: як компанії не втратити і залишитися попереду