ПРАВОВА ПОДІЯ:
Президент Петро Порошенко Розпорядженням від 26 березня № 296/2015-рп створив міжвідомчу робочу групу з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями України.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Згідно з розпорядженням міжвідомча робоча група повинна у 2-місячний строк розробити механізми ефективної взаємодії правоохоронних органів та центральних органів виконавчої влади з питань повернення в Україну зазначених коштів.
Також групі доручено проаналізувати законодавство України у сфері регулювання ринків фінансових послуг, зовнішньоекономічної діяльності, протидії корупції та відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, з метою виявлення норм, що гальмують процес повернення в Україну коштів, та підготувати пропозиції щодо удосконалення відповідних норм законодавства.
Окрім цього, наказом від 18 березня 2015 року № 383/5 Мін'юст відновив Порядок проведення антикорупційної експертизи. Документ визначає механізм проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів (чинних та тих, що підлягають держреєстрації) та їх проектів з метою попередження здійснення корупційних правопорушень.
Антикорупційна експертиза чинних нормативно-правових актів проводиться відповідно до щорічного плану, що затверджується Мін'юстом до 31 грудня. План проведення такої експертизи на відповідний рік складається структурним підрозділом, відповідальним за здійснення заходів, пов'язаних з формуванням та реалізацією державної антикорупційної політики.
Для цієї експертизи Мін'юст може також залучати фахівців держорганів, інших підприємств, установ, організацій, а також експертів міжнародних організацій, представників громадських об'єднань (за згодою).
Антикорупційна експертиза нормативно-правових актів держорганів, акти яких підлягають держреєстрації, здійснюється під час такої реєстрації відповідальними структурними підрозділами апарату та територіальних органів Мін'юсту.
ПРОТЕ:
Таким чином, акти, що не підлягають держреєстрації (тобто мають індивідуальний характер або прямо не зачіпають права та обов'язки необмеженого кола осіб), як і раніше, проходять експертизу пост-фактум, що знижує її ефективність.