ПРАВОВА ПОДІЯ:
У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства обговорили актуальні та важливі для розвитку держави проекти актів законодавства, заплановані до розгляду протягом 2015 року.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Один із головних акцентів відомство сьогодні робить на двох законопроектах: «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку», який вже пройшов перше читання у Верховній Раді, та «Про житлово-комунальні послуги» - це нова редакція закону. Чиновники вважають, що прийняття цих документів дозволить запровадити ринкові відносини у житловому господарстві, що не лише позитивно вплине на розвиток галузі, але й забезпечить споживачів якісними послугами.
Окрему увагу було приділено питанню оновлення законодавства у сфері поводження з побутовими відходами. Змінити ситуацію, що склалася в цій сфері, можливо, зокрема, прийняттям проектів законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами» і «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», що вже зареєстровані у Верховній Раді.
Також обговорювалися проекти законів, спрямовані на розвиток підприємницької діяльності та прискорення євроінтеграційних процесів у будівельній галузі, та питання технічного регулювання у будівництві.
Зокрема, Міністерством розроблено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства». Цей законопроект уже прийнято Верховною Радою в першому читанні і передбачає надання органам місцевого самоврядування права самостійно виконувати підготовчі та будівельні роботи, здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль і прийняття в експлуатацію закінчених об'єктів тощо.
Також з питань технічного регулювання будівництва Міністерством розроблено проект Закону «Про гармонізацію з нормами законодавства Європейського Союзу основних вимог до будівель і споруд, а також спрощення умов для розміщення на ринку будівельних виробів». У відомстві вважають, що впровадження положень цього закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних виробників будівельних виробів, встановленню чіткого розподілу функцій учасників цього ринку, запровадженню процедури декларування будівельних виробів замість їх обов'язкової сертифікації.
У цілому Міністерство повідомило, що в нормотворчих планах на 2015 рік 44 проекти законів, 69 проектів постанов Кабміну і 95 наказів Мінрегіону.
ПРОТЕ:
Варто зазначити, що деякі експерти досить різко висловлюються про якість підготовлених проектів і, зокрема, критикують неготовність окремих чиновників при розробці законодавчих новацій прислухатися до думки бізнесу.