Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПЕНЯ ЗА КРЕДИТОМ

30 січня 2015, 09:00
193
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У парламенті зареєстровано законопроект № 1823, яким пропонується внести зміни до Закону про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань, вирішивши проблему у сфері кредитних відносин. У преамбулі Закону запропоновано зазначити, що він поширюється не лише на юросіб і ФОП, але й на фізичних осіб.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Мета змін - усунення правового пробілу в регулюванні кредитних відносин і встановлення справедливого розміру пені за прострочення сплати грошових коштів.

Нагадаємо, що згідно із Законом розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу і не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня.

У пояснювальній записці автор проекту нардеп від БПП Б. Матківський зазначає: фінустанови при укладенні договорів з фізособами забезпечують повернення грошових коштів неустойкою, розмір якої не встановлено законодавством. Принцип свободи договору наділяє банки можливістю встановлювати пеню за власним розсудом. Цей факт призводить до неповернення кредитних коштів, банки вимушені стягувати їх у судовому порядку. При цьому неоднозначність законодавства є причиною винесення суперечливих за змістом судових рішень.

Також автор проекту звертає увагу, що в резолютивній частині Рішення КСУ від 11.07.2013 Верховній Раді рекомендовано законодавчо врегулювати питання встановлення справедливого розміру неустойки за прострочення виконання позичальниками-фізособами грошових зобов'язань у відносинах споживчого кредитування.

ПРОТЕ:

У разі обмеження розміру пені банки можуть піти на включення до кредитної угоди норм про штрафи.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини