ПРАВОВА ПОДІЯ:
СБУ затверджено тимчасовий порядок здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів і вантажів уздовж лінії зіткнення в межах Донецької та Луганської областей.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
В'їзд на неконтрольовану територію та виїзд з неї громадян України й іноземців (осіб без громадянства) здійснюється за умови пред'явлення паспортного документа і пропуску. Оформлення таких пропусків здійснюється безкоштовно координаційним центром при штабі АТО у м. Краматорськ і координаційними групами, створеними при управліннях (відділах) МВС в містах Старобільськ, Дебальцеве, Велика Новосілка, Маріуполь.
Зокрема, для отримання пропуску на транспортний засіб необхідно надати:
- заяву, в якій обов'язково вказати маршрут переміщення (населені пункти), термін перебування в районі проведення АТО (контрольованій або неконтрольованій території);
- оригінал та ксерокопію паспорта водія ТЗ;
- оригінал та ксерокопію технічного паспорта на ТЗ;
Для юридичних осіб - ксерокопію документа, що підтверджує право користування транспортним засобом (договір оренди, договір найму тощо).
Комплект документів для перевезення вантажу та іншого майна:
- товарно-транспортна накладна;
- витратна накладна;
- засвідчена копія свідоцтва про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в органах державної реєстрації України;
- засвідчена копія свідоцтва платника податків, зареєстрованого у фіскальних органах, або виписки з реєстру платника податків ПДВ;
- засвідчена копія договору купівлі-продажу;
- передбачені чинним законодавством сертифікати відповідності на продукцію.
Заяви на ввезення/вивезення вантажу (товарів) розглядаються в такі строки:
гуманітарна допомога - до 3 робочих днів;
товари для виробничих потреб - до 10 робочих днів;
інші товари - до 30 робочих днів.
Визначено такі дорожні коридори для переміщення вантажу:
«Луганськ - Лисичанськ» - контрольний пункт «Лисичанськ».
«Донецьк - Курахове» - контрольний пункт «Курахове» і «Георгіївка».
«Фащівка - Дебальцеве - Артемівськ» - контрольний пункт «Артемівськ».
Перевірка вантажу на контрольному пункті здійснюється протягом 24 годин з моменту в'їзду транспортного засобу. Переміщення вантажів (товарів) дозволяється виключно суб'єктам господарювання, що знаходяться на обліку в органах ДФС і сплачують податки до Державного бюджету України.
ПРОТЕ:
Таким чином, планувати перевезення в не контрольовану українською владою частину зони АТО і з неї треба заздалегідь - бажано не менше ніж за два тижні, а для невиробничих товарів - не менше ніж за півтора місяці. При цьому потрібна підготовка цілого пакета документів.