Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

УМОВИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ

29 грудня 2014, 09:02
279
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада 25 грудня прийняла за основу законопроект № 1580 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Метою законопроекту є дерегуляція господарської діяльності, що дасть можливість Україні підвищити позицію в рейтингу Doing Business.

Зокрема, пропонується привести законодавство в окремих сферах у відповідність із законодавством ЄС, а саме: в агропромисловому комплексі (стимулювання раціонального використання сільськогосподарських земель і спрощення орендних відносин), при здійсненні госпдіяльності з виробництва та обігу органічної с/г продукції, а також при проведенні розвідувальних робіт та робіт з об'єктами трубопровідного транспорту, будівництві нафтових і газових свердловин.

Пропонується ліквідація дозвільних центрів як окремої складової центрів надання адміністративних послуг і надання адмінпослуг з видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності через центри надання адміністративних послуг (зі збільшенням кількості таких центрів), посилення відповідальності адміністратора за невиконання посадових обов'язків.

Також пропонується скасувати необхідність отримання дозвільних документів і повноваження органів влади щодо їх видачі шляхом внесення змін до законів України, що регулюють відносини у відповідних сферах господарської діяльності.

Законопроектом пропонується скасувати:

- необхідність інформування замовником місцевих органів влади про отримані документи на початок будівництва та приймання об'єктів в експлуатацію;

- штраф за неподання зазначеної інформації;

- проведення обов'язкової експертизи кошторисів проектів будівництва вартістю до 300 тис. грн., що будуються за державні кошти;

- обмеження щодо залучення до проведення контролю фахівців тільки організацій, атестованих Мінрегіоном;

- визначення Держархбудінспекції замовником при знесенні за рішенням суду самобудів.

ПРОТЕ:

Під час другого читання до документа можуть бути внесені суттєві поправки.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини