Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЮРОСІБ-СПРОЩЕНЦІВ НЕ БУДЕ

24 грудня 2014, 09:06
168
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Уряд пропонує заборонити юридичним особам використовувати спрощену систему оподаткування. Про це йде мова в законопроекті № 1578.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Кабмін вважає, що в Україні повинні залишитися тільки 4 групи спрощенців, три з яких фізичні особи - підприємці, четвертими ж будуть сільгоспвиробники.

При цьому до першої групи потраплятимуть ті, хто займається певними видами діяльності і має річний дохід не більше 300 000 гривень (зараз - 150 000 гривень). У другій групі опиняться фізособи-підприємці з доходом до 1 500 000 гривень (зараз - 1 000 000 гривень) за деякими винятками. До третьої ж групи будуть віднесені ті фізособи-підприємці, які зараз відносяться до 3 та 5 груп спрощенців (тобто з доходом до 20 млн гривень з правом здійснювати будь-яку діяльність, дозволену для спрощенців).

ПРОТЕ:

Така ініціатива уряду означає, що юридичні особи з доходом до 20 млн гривень на рік опиняться в невигідних умовах порівняно з конкурентами-фізособами. Останні платитимуть або 2% єдиного податку і ПДВ, або 4% єдиного податку, а юридичні особи з порівнянним розміром доходу - податок на прибуток (18%) і у випадках передбачених законодавством ПДВ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини