Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВИТРАЧАННЯ ДОБОВИХ

15 грудня 2014, 09:04
192
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Сума надміру витрачених відрядних, яку не повернено працівником в установлені терміни, є об'єктом оподаткування військовим збором. Такий висновок зробила ДПІ в Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві в роз'ясненні від 11 грудня.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Податківці нагадують, що згідно зі ст. 121 Кодексу законів про працю працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку із службовими відрядженнями. Зокрема, ст. 140 Податкового кодексу визначено склад витрат на відрядження. Йдеться про суму в межах фактичних витрат особи, яка відряджається, за винятком витрат на відрядження держслужбовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів.

Наказом Міндоходів № 845 затверджено Порядок складання звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт. Відповідно до п. 2 цього Порядку звіт про використання відрядних подається до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, в якому платник податку завершує таке відрядження.

Надміру витрачені відрядні повертаються у касу або зараховуються на банківський рахунок роботодавця до або під час подання звіту.

При цьому якщо під час службового відрядження платник податку отримав готівку із застосуванням платіжних карток, він подає звіт і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження. Відрядженій особі - платнику податку, який застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі і строк подання звіту не перевищив 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець може продовжити такий строк до 20 банківських днів (до з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).

Як відомо, військовим збором оподатковуються, зокрема, доходи у формі зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, що нараховуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграш в лотерею або від організатора азартної гри. Нарахування, утримання та сплата збору до бюджету здійснюється в порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу для ПДФО, за ставкою 1,5% від об'єкта оподаткування.

Тому сума надміру витрачених коштів, видана на відрядження або під звіт фізособі, що перебуває у трудових відносинах з відповідним платником податку - СГД, не повернута такою особою в установлені законодавством терміни, є об'єктом оподаткування військовим збором.

ПРОТЕ:

Це означає, що касова дисципліна на підприємствах має бути ще суворішою - несвоєчасне повернення коштів обходитиметься підприємству ще дорожче.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини