Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВЕСТИ БІЗНЕС В УКРАЇНІ СТАЛО ЛЕГШЕ

31 жовтня 2014, 09:01
164
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Україна увійшла до ТОП-100 рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business 2015, піднявшись на 16 позицій і зайнявши 96 місце. Такі дані було подано в опублікованому 28 жовтня звіті експертів Всесвітнього банку та Міжнародної фінансової корпорації (IFC). Рейтинг базується на 10 показниках і охоплює 189 країн.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

У рейтингу враховано дані з травня 2013 року по 1 червня 2014 року. Передусім було зазначено низку поліпшень у бізнес-кліматі України. Серед них:

- спрощення процесу сплати податків для компаній завдяки введенню електронної системи подання декларацій та сплати єдиного соціального внеску - підняття на 49 позицій;

- реєстрація власності (позитивна динаміка на 29 позицій) за рахунок запровадження нової системи держреєстрації прав на нерухоме майно, що забезпечує держреєстрацію в одному Державному реєстрі прав та їх обтяжень як на земельні ділянки, так і на об'єкти нерухомості, розташовані на них.

«Підвищення позиції України в рейтингу Doing Business 2015 - це певний сигнал про позитивні зміни в міжнародних оцінках її бізнес-клімату, хоча таке поліпшення навряд чи можна вважати достатнім», - зазначив в. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі Валерій Пятницький.

Крім того, Україна покращила показник віддаленості від передового рубежа (тобто від країни, що займає перше місце - Сингапур), що становить 61,5% проти торішніх 59,2% (чим вищий бал за цим показником, тим сприятливіше підприємницьке середовище).

При цьому окремі показники рейтингу трохи знизилися. Найбільше тягне Україну вниз у загальному заліку індикатор «Підключення до електромереж», за яким наша країна зайняла 185 місце. Кількість дозвільних процедур у цьому секторі досягає 10, процес отримання дозвільних документів розтягується на 277 днів, а вартість перевищує 165,5% від доходу на душу населення.

Лідирує ж у світовому рейтингу сприятливості ведення бізнесу традиційно Сингапур. Також до першої десятки увійшли Нова Зеландія, Гонконг, Данія, Південна Корея, Норвегія, США, Великобританія, Фінляндія й Австралія.

ПРОТЕ:

Хотілося б вірити, що позитивна динаміка збережеться і найближчим часом Україна ще більше наблизиться до вершин списку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини