Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПАЛИВО ПОВИННО СТАТИ ДЕШЕВШИМ

24 жовтня 2014, 09:00
162
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Виконувач обов'язків Голови Антимонопольного комітету Микола Бараш зазначив, що сьогодні справедливою ціною на бензин А-95 європейської якості є 14,1 - 15,13 грн. за літр. При цьому нижня межа зазначеної ціни враховує компенсацію нафтотрейдерів за попередні порушення та зниження котирувань на ринку нафти. До того ж ціна на паливо без урахування різких ринкових коливань мала б становити за бензин А-95 - 15,13 грн./л, А-92 - 14,52 грн./л, А-80 - 13,91 грн./л і за дизпаливо (Євро-5) - 14,46 грн./л.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Пан Бараш зауважив, що при розрахунку прибутковості АЗС необхідно також враховувати магазини і кафе, що працюють на їх території. Адже надбавки на товари, які реалізуються ними, становлять мінімум 50%. Це досить помітно, враховуючи, що витрати на зарплату, електроенергію й опалення покриваються за рахунок продажу палива. Тому в АМКУ виходять з того, що зараз в Україні вартість палива суттєво завищена, у зв'язку з чим є два варіанти дій: вживати адміністративних заходів щодо учасників ринку або ж сподіватися на пошук взаєморозуміння з ними. Остаточне рішення з цього приводу має бути прийнято в листопаді. При цьому вже зараз у провадженні АМКУ 77 справ, що стосуються діяльності нафтотрейдерів. Незабаром усі ці провадження будуть об'єднані та передані з територіальних відділень до центрального апарату АМКУ.

ПРОТЕ:

Виходячи з озвученої позиції, будь-яке підприємство, що надає додаткові послуги або продає інші товари за ціною вище, ніж структури, для яких надання подібних послуг або продаж таких товарів є профільним видом бізнесу, ризикує зіткнутися з претензіями АМКУ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини