Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ЗАХИСТ ПРАВ АКЦІОНЕРІВ ПОСИЛЯТЬ

20.10.2014, 09:05
99
0

Акціонерам можуть надати ефективний інструмент захисту своїх прав
Акціонерам можуть надати ефективний інструмент захисту своїх прав

ПРАВОВА ПОДІЯ:

НКЦПФР розробила проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Документом передбачається внесення доповнень до законодавства з метою запровадження одного з найефективніших інструментів захисту учасниками госптовариств своїх порушених прав - похідного позову.

Механізм похідного позову полягає в наданні кожному учаснику (акціонеру) госптовариства права звернутися до суду від імені товариства для притягнення до відповідальності посадовців такого товариства за збитки, заподіяні їх незаконними діями.

Як показує практика розвинених країн, саме механізм похідного позову дозволяє притягнути до відповідальності недобросовісних посадовців, які діють всупереч інтересам госптовариства і при цьому користуються підтримкою контролюючого учасника (акціонера), або здатні заблокувати роботу загальних зборів у разі відсутності частини учасників (акціонерів).

ПРОТЕ:

Для такого механізму критично важливо передбачити захист від зловживань. Інакше до вітчизняної практики корпоративних конфліктів міцно увійде використання похідних позовів з метою тиску на керівництво товариств і мажоритарних учасників.


Увійдіть, щоб залишити коментар