Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЗМІНИ ДЛЯ КРИМСЬКИХ ДЕПОЗИТАРІЇВ

14 жовтня 2014, 09:00
161
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про особливості провадження депозитарної діяльності у зв'язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Документ було схвалено НКЦПФР з метою запобігання порушенню прав інвесторів на території півострова Крим. Зокрема, проектом рішення пропонується змінити місцезнаходження депозитарним установам шляхом реєстрації товариств в Україні поза територією АРК та міста Севастополь, а також населеними пунктами Донецької та Луганської областей. Більше того, якщо профучасники не здійснять перереєстрацію депозитарних установ, НКЦПФР матиме право анулювати їх ліцензію.

Також одним із головних положень документа є заборона на внесення змін до систем депозитарного обліку щодо проведення облікових операцій за рахунками в цінних паперах усіх власників, рахунки яких були відкриті в депозитарних установах на півострові. Внести зміни до системи можна буде тільки щодо проведення операцій списання з рахунку депонента прав на цінні папери з метою їх зарахування на його ж рахунок, але в іншій депозитарній установі на материковій частині України.

ПРОТЕ:

Тому емітентам і власникам цінних паперів, що співпрацювали з кримськими, донецькими та луганськими депозитаріями, варто готуватися до того, що депозитарій, який їх обслуговує, переїде до іншого регіону, або взагалі доведеться змінити депозитарну установу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини