Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ЗМІНИ ДЛЯ КРИМСЬКИХ ДЕПОЗИТАРІЇВ

14.10.2014, 09:00
82
0

Врегулювання діяльності депозитарних установ у Криму
Врегулювання діяльності депозитарних установ у Криму

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про особливості провадження депозитарної діяльності у зв'язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Документ було схвалено НКЦПФР з метою запобігання порушенню прав інвесторів на території півострова Крим. Зокрема, проектом рішення пропонується змінити місцезнаходження депозитарним установам шляхом реєстрації товариств в Україні поза територією АРК та міста Севастополь, а також населеними пунктами Донецької та Луганської областей. Більше того, якщо профучасники не здійснять перереєстрацію депозитарних установ, НКЦПФР матиме право анулювати їх ліцензію.

Також одним із головних положень документа є заборона на внесення змін до систем депозитарного обліку щодо проведення облікових операцій за рахунками в цінних паперах усіх власників, рахунки яких були відкриті в депозитарних установах на півострові. Внести зміни до системи можна буде тільки щодо проведення операцій списання з рахунку депонента прав на цінні папери з метою їх зарахування на його ж рахунок, але в іншій депозитарній установі на материковій частині України.

ПРОТЕ:

Тому емітентам і власникам цінних паперів, що співпрацювали з кримськими, донецькими та луганськими депозитаріями, варто готуватися до того, що депозитарій, який їх обслуговує, переїде до іншого регіону, або взагалі доведеться змінити депозитарну установу.


Увійдіть, щоб залишити коментар