Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НОВІ ЗАХОДИ ВІД НБУ

6 жовтня 2014, 09:05
140
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

НБУ у черговий раз відновив правила здійснення валютних операцій, прийнявши 3 жовтня постанову № 626. Нею вноситься низка змін до постанови № 540 від 29.08.2014.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Нацбанк закріпив на рівні постанови список операцій в іноземній валюті, на які не поширюється заборона на оплату імпортних операцій без ввезення товару на територію України, раніше сформульований у листі № 29-209/53878 від 23.09.2014.

При цьому список розширено за рахунок оплати медичних послуг, що надаються за кордоном, благодійними організаціями та МОЗ. Крім того, деталізовано, які саме транспортні послуги можуть бути сплачені в розрізі автомобільного, морського та авіаційного транспорту.

Передбачено винятки і щодо заборони проводити оплати імпортованого товару через 180 днів після оформлення митної декларації. Такі платежі дозволені сільгоспвиробникам, а також у рамках операцій за участю іноземних експортно-кредитних агентств або з використанням акредитивів, виставлених до 2 вересня.

Усе це повинно полегшити роботу українського бізнесу, зокрема, з організації та здійснення міжнародних перевезень, а також у туристичній, банківській та агропромисловій сферах.

ПРОТЕ:

Тією ж постановою НБУ запроваджено обмеження на операції з банківськими металами. Тепер їх видача з поточних рахунків обмежена еквівалентом 15 000 гривень на день, а придбати в касах банків можна не більше 3 000 гривень на день.

Крім того, фактично підтверджено заборону на оплату послуг і робіт, що не потрапили до затвердженого списку, наприклад на оплату маркетингових і рекламних послуг у зв'язку з виходом на зарубіжні ринки.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини