Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВІЛЬНА ТОРГІВЛЯ УКРАЇНИ З ЄС

30 вересня 2014, 09:06
172
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Європейський Союз прийняв офіційне рішення про відстрочення тимчасового застосування Угоди про асоціацію з Україною в частині поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

16 вересня Верховна Рада та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі між ЄС та Україною. А вже 26 вересня Петро Порошенко заявив, що Україна передала до Генерального секретаріату Ради Євросоюзу ратифікаційну грамоту щодо Угоди про асоціацію.

Створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС передбачає двостороннє зняття торгових мит у рамках певних квот. Але українська сторона до 2016 року не обнулятиме мита для європейських товарів, тоді як ЄС запровадив торгові преференції для України вже з кінця квітня цього року. У результаті цього за травень - червень поточного року експорт української продукції до ЄС, за даними Єврокомісії, зріс на 25% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

ПРОТЕ:

Для набрання чинності Угодою вона має бути ратифікована не лише Україною та ЄС, але й усіма країнами - членами ЄС. Поки процедуру ратифікації завершила менша частина з 28 країн, тому чекати початку застосування Угоди вже найближчими місяцями все одно не варто було.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини