ПРАВОВА ПОДІЯ:
Кабміном затверджено нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження охоронної діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) органами МВС.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Критерії визначення ступеня ризику змінилися кардинально. Якщо раніше враховувалася важливість об'єктів, що охоронялися, то тепер до уваги братимуться кадровий і технічний потенціал охоронних служб, а також термін їх діяльності та наявність проблем у відносинах з клієнтами.
До суб'єктів з високим ступенем ризику будуть віднесені новачки, які працюють у сфері охоронних послуг менше 3 років, фірми, що залучають персонал на аутсорсингу, а також структури, які мають у штаті більше 50% охоронців 1-го розряду. Також до суб'єктів з високим ступенем ризику потрапляють ті, у яких під час перевірки виявлені невідповідності ліцензійним умовам у частині вимог до технічного оснащення та наявні проблеми з виплатами відшкодування збитків, завданих клієнтам.
До суб'єктів з середнім ступенем ризику віднесено охоронні фірми, що мають у своєму штаті 50 і більше відсотків охоронців 1-го та 2-го розрядів.
Усі інші охоронні фірми віднесено до суб'єктів з незначним ступенем ризику.
Періодичність планових перевірок залишилася такою ж:
- не частіше 1 разу на рік при високому ступеню ризику;
- не частіше 1 разу на три роки при середньому ступеню ризику;
- не частіше 1 разу на п'ять років при незначному ступеню ризику.
ПРОТЕ:
Кардинальна зміна підходу до визначення критеріїв ризику (нехай і досить правильна) означає, що всім охоронним структурам варто уточнити, чи не змінилася для них частота планових візитів перевіряючих.