Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ІМПОРТНІ ОПЕРАЦІЇ РЕЗИДЕНТІВ

26 вересня 2014, 09:05
222
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національний банк надав роз'яснення щодо практичного застосування окремих вимог постанови № 540 «Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, Нацбанк підкреслив, що постанова передбачає заходи, спрямовані на посилення контролю, у тому числі за імпортними операціями резидентів без ввезення товару на територію України. Так, підпункт 14 пункту 1 постанови передбачає заборону проведення операцій в іноземній валюті щодо здійснення розрахунків за імпортними операціями без ввезення товару на територію України.

Водночас вимога зазначеного пункту, відповідно до роз'яснень НБУ, не поширюється на проведення розрахунків з нерезидентами за такими операціями:

- з оплати туристичних, транспортних і комунікаційних послуг резидентами за наявності у них відповідних ліцензій;

- з оплати транспортних послуг резидентами-експедиторами;

- з оплати банками власних зобов'язань, пов'язаних зі сплатою коштів банкам-кореспондентам, міжнародним системам зв'язку, у тому числі інформаційним агентствам REUTERS, SWIFT, BLOOMBERG, за користування їх послугами;

- з оплати власних зобов'язань банків - членів міжнародних платіжних систем, пов'язаних з організацією та забезпеченням розрахунків з використанням цих платіжних систем.

ПРОТЕ:

Постає питання, чи може бути здійснена оплата операцій з імпорту інших послуг та робіт, не згаданих у листі? Якщо ні, то, наприклад, як бути з оплатою маркетингових послуг?

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини