Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

БАНКАМ ДОЗВОЛЯТЬ ЗМЕНШИТИ РЕЗЕРВИ

24 вересня 2014, 09:05
195
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявила, що найближчим часом планується перегляд ключових ставок і нормативів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Передусім буде переглянуто розмір облікової ставки (про ці плани ми вже писали вчора), яка зараз становить 12,5%, що нижче зафіксованого НБУ рівня інфляції за січень - серпень, який становить 12,9%.

Крім того, буде зменшено нормативи обов'язкового резервування за рахунками в іноземній валюті (оскільки за залученими коштами в гривні ставки резервування і так встановлено на рівні 0%). Зараз ці ставки становлять 7% за довгостроковими вкладами, 10% за поточними рахунками юросіб та короткостроковими депозитами, а за поточними рахунками фізосіб - 15%. Чи буде зменшено всі ставки або тільки деякі, поки не повідомляється.

Таким чином, НБУ має намір збільшити кількість іноземної валюти, яка знаходиться в обігу, що повинно зміцнити гривню.

ПРОТЕ:

Знижуючи нормативи обов'язкового резервування, НБУ разом з тим підвищує ризики для клієнтів банків. Фінансові установи, що не мають резервів, можуть відчувати тимчасовий дефіцит ліквідності за потреби одноразово виплатити великі суми в іноземній валюті.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини