Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

СПРОЩЕННЯ ПРОЦЕДУР КОНТРОЛЮ

23 вересня 2014, 09:01
158
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Державна фіскальна служба підписала угоду про приєднання до Інформаційної системи портового співтовариства (ІСПС), яка, за твердженням ДФС, значно спростить процедуру митного оформлення в морських портах.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Приєднання Фіскальної служби до угоди - це черговий крок у напрямі запровадження до практики контролю вантажів на кордоні сучасних інструментів спрощення процедур контролю, яким є система «єдиного вікна». Принцип «єдиного вікна» сприяє ефективному обміну інформацією, електронному документообігу між суб'єктами міжнародної торгівлі та державними органами, а також суттєвому прискоренню процедури контролю вантажів на кордоні та спрощенню їх оформлення.

Більше того, ДФС розраховує, що мінімізація документообігу при здійсненні технологічних операцій у портах і скорочення часу за кожною операцією зменшить вплив людського чинника, а разом з тим мінімізує корупційні ризики.

ПРОТЕ:

Незважаючи на те що ІСПС дійсно скорочує паперову тяганину при оформленні вантажів у портах, слід зазначити, що вона не вирішує однієї з основних на сьогодні проблем імпортерів та експортерів - претензій митників до заявленої митної вартості. Крім того, не йде мова і про зменшення кількості документів, що подаються, просто тепер їх можна подавати й у формі електронних документів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини