Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ПЕРЕВІРКИ ПО-НОВОМУ

24.07.2014, 09:07
136
0

Огляд правових подій: четвер, 24 липня 2014
Огляд правових подій: четвер, 24 липня 2014

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада ухвалила Закон (законопроект № 937), який обмежує неправомірне або зайве втручання посадових осіб контролюючих органів у діяльність суб'єктів господарювання при здійснені заходів держконтролю.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Окрім цього, Законом уточнено порядок проведення комплексних перевірок. Зокрема передбачено, що якщо суб'єкт господарювання на відповідний плановий період включений у плани перевірок одночасно декількох контролюючих органів, такі перевірки проводяться виключно комплексно. Тобто одночасно всіма контролюючими органами, у плани перевірок яких включений суб'єкт господарювання.

Проведення перевірок різними контролюючими органами з одного і того ж питання забороняється.

Також суб'єкта господарювання не можна буде перевіряти на підставі анонімних заяв. Звернення фізичних осіб щодо проведення перевірки того чи іншого суб'єкта господарювання повинно бути обгрунтованим.

Цей Закон покликаний покращити умови для ведення господарської діяльності та зменшити адміністративний тиск на підприємців. І навіть в деякій мірі може досягти цієї мети.

ПРОТЕ:

Новий Закон ніяк не вирішує проблему замовлених перевірок. Разом з тим питання роботи перевіряючих «на свою кишеню» та/або на виконання плану депутати вирішили залишити осторонь.


Увійдіть, щоб залишити коментар