Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ведення касових операцій може бути спрощено

7 вересня 2018, 09:49
184
0
Реклама

Національний банк запропонував для громадського обговорення проект постанови, що внесе зміни у Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Проектом передбачається можливість оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО, без ведення касової книги. Дозволяється подання електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків РРО до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах в автоматичному режимі в день надходження готівки.

Небанківським фінансовим установам пропонується самостійно встановлювати ліміт каси в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного та повного виконання зобов'язань з виплати сум переказів. Йдеться про установи, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та здійснюють видачу переказів готівкою (ця норма не поширюється на операції з приймання готівки для подальшого її переказу).

Крім того, запропонований проект уточнює норму стосовно випадків не застосування граничних сум розрахунків готівкою. НБУ пропонує визначити, що гранична сума розрахунків готівкою між суб'єктами господарювання та фізичними особами у розмірі 50 тисяч гривень, не поширюється на виплати, пов'язані з оплатою праці.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини