6 вересня на засіданні Верховної Ради депутати не змогли прийняти законопроект №3670-д «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (ОСАГО).
Напередодні важливість законопроекту підкреслювалась головою комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Верховної Ради Михайлом Довбенком, який заявляв, що він є одним з пріоритетів комітету на нинішній сесії.
Законопроект був покликаний замінити прийнятий в 2005 році профільний закон. У ньому були впроваджені норми європейського законодавства. Крім збільшення виплат за шкоду здоров'ю та за пошкоджене майно, проект дозволяв активніше впроваджувати сучасні електронні технології, зокрема, договори в електронній формі. Останнє, поряд з отриманням доступу перевіряючих (нацполіції) до бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) дозволило б уникнути використання недійсних та підроблених полісів.
Крім того, пропонувалось ввести систему, коли потерпілий внаслідок ДТП буде отримувати виплати від компанії, що застрахувала його. Та, в свою чергу, отримає компенсацію від компанії, що застрахувала цивільно-правову відповідальність особи, яка заподіяла шкоду. Взаємовідносини страхових компаній між собою будуть здійснюватися в рамках МТСБУ, на основі рішень Загальних зборів. Таким чином, держава могла б відмовитись від частини владних повноважень в цій сфері на користь саморегульованої організації.
Очікувалось, що на МТСБУ будуть також покладені зобов'язання за виплатами збанкрутілих страховиків, посилиться відповідальність за порушення термінів виплат.