Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни у страхуванні цивільної відповідальності відкладаються

7 вересня 2018, 17:20
177
0
Реклама

6 вересня на засіданні Верховної Ради депутати не змогли прийняти законопроект №3670-д «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (ОСАГО).

Напередодні важливість законопроекту підкреслювалась головою комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Верховної Ради Михайлом Довбенком, який заявляв, що він є одним з пріоритетів комітету на нинішній сесії.

Законопроект був покликаний замінити прийнятий в 2005 році профільний закон. У ньому були впроваджені норми європейського законодавства. Крім збільшення виплат за шкоду здоров'ю та за пошкоджене майно, проект дозволяв активніше впроваджувати сучасні електронні технології, зокрема, договори в електронній формі. Останнє, поряд з отриманням доступу перевіряючих (нацполіції) до бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) дозволило б уникнути використання недійсних та підроблених полісів.

Крім того, пропонувалось ввести систему, коли потерпілий внаслідок ДТП буде отримувати виплати від компанії, що застрахувала його. Та, в свою чергу, отримає компенсацію від компанії, що застрахувала цивільно-правову відповідальність особи, яка заподіяла шкоду. Взаємовідносини страхових компаній між собою будуть здійснюватися в рамках МТСБУ, на основі рішень Загальних зборів. Таким чином, держава могла б відмовитись від частини владних повноважень в цій сфері на користь саморегульованої організації.

Очікувалось, що на МТСБУ будуть також покладені зобов'язання за виплатами збанкрутілих страховиків, посилиться відповідальність за порушення термінів виплат.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини