Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Представник Нацбанку зможе буквально «прописатись» у проблемному банку

13 вересня 2018, 08:09
190
0
Реклама

7 вересня групою депутатів подано законопроект №9067 яким передбачено внесення змін до Закону «Про банки і банківську діяльність» в плані розширення прав Нацбанку при здійсненні наглядової функції.

Центральним нововведенням, запропонованим законотворцями, є уповноваження службовця (службовців) Нацбанку на здійснення нагляду за діяльністю банку.

На відміну від куратора від НБУ, який призначається в рамках особливого режиму контролю і має право вимагати від керівництва банку виконання встановлених вимог та обмежень, надання письмових пояснень тощо, уповноважений призначається у межах безвиїзного нагляду. Його основна роль полягає у зборі інформації щодо діяльності банку.

За законопроектом, уповноважений матиме фізичний доступ до всіх приміщень банку, інформаційних масивів, систем автоматизації банківських операцій та документів, у тому числі з обмеженим доступом, бути присутнім на загальних зборах учасників банку, засіданнях ради, правління та комітетів банку.

По-суті, призначення уповноваженого та його діяльність не в рамках інспекційної перевірки (ст. 71 Закону) свідчитиме про нездорову зацікавленість НБУ до діяльності того чи іншого банку (хоча сам Нацбанк формально і не причетний до появи цього законопроекту).

Нагадаємо, що напередодні Нацбанк посилив відповідальність за неефективні системи управління ризиками.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини