Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи повертаються кошти за договором, який згодом визнано неукладеним?

13 вересня 2018, 13:57
381
0
Реклама

Суть справи: суд визнав неукладеним договір-замовлення на виготовлення меблів, за яким підприємцеві було передано 25 тис. грн. Замовниця звернулась до суду з проханням повернути безпідставно набуті кошти.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із такою позицією.

Відповідно до ст. 1212 ЦК особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави, зобов'язана повернути його.

Суд нагадав, що таке зобов'язання виникає за наявності трьох умов:

- набуття або збереження майна;

- його набуття або збереження за рахунок іншої особи;

- за відсутності правової підстави.

Верховний суд звертає увагу, що зобов'язання повернути майно виникає і тоді, коли підстава, на основі якої воно було набуте, згодом відпала. Тобто вона була в установленому порядку скасована, визнана недійсною, змінена або припинена.

Відповідну постанову у справі №334/2517/16-ц ВС прийняв 30.08.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини