Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд має намір запровадити електронний облік продажу риби

13 вересня 2018, 16:36
206
0
Реклама

Мінагрополітики розробило законопроект, норми якого покликані забезпечити простежуваність походження водних біоресурсів та протидіяти незаконному, непідзвітному, неконтрольованому рибальству (ННН - рибальству).

Законопроект передбачає створення централізованого механізму електронної звітності про перші операції з переміщення водних біоресурсів та продукції з них.

Передбачається складання електронної звітності про вивантаження кожної партії водних біоресурсів, вилучених у рибогосподарських водних об'єктах України та їх перших продажах (або продукції з них) на території країни. Інформація буде накопичуватись у режимі реального часу у Мінагрополітиці.

Усі подальші продажі відбуватимуться зі збереженням достатньо деталізованої первинної документації, яка на будь-якому етапі переміщень має підтвердити законність походження рибної продукції. У результаті можна буде отримати інформацію про весь шлях продукції - від берегових рибоприймальних пунктів до роздрібних продавців.

Враховуючи, що легалізація незаконно вилучених водних біоресурсів може відбуватись під виглядом аквакультури (вирощеної на фермах) або під виглядом імпортованої сировини, у законопроекті передбачається надати статус перших продавців, крім суб'єктів рибальства, також суб'єктам аквакультури та імпортерам.

Вважається, що впровадження механізму електронної звітності дозволить отримати повну картину переміщень по території України простежуваних видів водних біоресурсів будь-якого походження.

Важливо зазначити, що вся електронна звітність буде забезпечуватись самими суб'єктами господарювання, без залучення до процесу її складання державних посадовців.

Вибірковий контроль якості виконання заходів забезпечення простежуваності покладатиметься на міністерство. Приводом для здійснення такого контролю стане невідповідність даних про обсяги переміщень водних біоресурсів або продукції з них на різних етапах.

Нагадаємо, що раніше Мінекономрозвитку вийшло з ініціативою відміни ліцензування діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини