Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Штрафи за порушення у сфері охорони ґрунтів можуть підвищити у рази

21 вересня 2018, 14:13
1128
0
Реклама

Мінагрополітики оприлюднило для обговорення законопроект, що підвищуватиме відповідальність за вчинення правопорушень у сфері використання та охорони земель та посилитиме заходи з охорони ґрунтів при проведенні гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов'язаних із порушенням ґрунтового покриву.

Пропонується внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, збільшивши суми штрафів. Так, за псування і забруднення сільськогосподарських земель для громадян штраф може скласти від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, у той час коли на сьогодні максимальна санкція становить 80 неоподаткованих мінімумів (1360 грн). За нецільове використання пропонується призначати штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів (на сьогодні - від 5 до 25).

Відповідальність пропонується збільшувати у залежності від приналежності ділянки до сільського господарського, заповідного чи рекреаційного фонду. Суворіше каратимуться підприємці та посадові особи. Підвищується також відповідальність у сферах землеустрою, топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Окрім того, пропонується на законодавчому рівні урегулювати процедуру одержанням спеціального дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву та забезпечити державний контроль за виконанням умов зняття, збереження і використання ґрунтового покриву, а також своєчасної рекультивації земель в обсягах, передбачених робочим проектом землеустрою.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини