Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Найважливіші для бізнесу події минулого правового тижня

5 жовтня 2018, 17:58
294
0
Реклама

Посилено контроль готівки, що ввозиться в ЄС або вивозиться з нього

Відповідний регламент затвердила Рада ЄС. Він включає останні зміни в міжнародних нормах по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Розширює визначення готівки - тепер це не тільки банкноти, а й дорожні чеки, передплачені банківські карти і золото. Відтепер кожна людина, що в'їжджає в ЄС або виїжджає з нього, при наявності суми в 10 тис. євро або більше, повинна декларувати ці кошти. На вимогу влади гроші повинні бути пред'явлені для контролю.

1 листопада набуде чинності нова інструкція про ведення банками касових операцій
Встановлено нові вимоги до: визначення банком у внутрішніх положеннях системи контролю касових операцій, інформування клієнтів про визначення платіжних ознак та обмін банкнот і монет та ін. Ці вимоги стосуються також небанківських фінустанов і національного оператора поштового зв'язку, які отримали ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку.

Українська мова залишиться єдиною офіційною
Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (№5670-д). Він визначає порядок функціонування і застосування української мови як державної в усіх сферах життя, крім особистого спілкування і здійснення релігійних обрядів. Завданням держави є розвиток української мови як самобутньої мови титульної нації. Робиться це з метою зміцнення національної самосвідомості і збереження національної культури, традицій, звичаїв та історичної пам'яті української нації.

Кодекс по процедурам банкрутства близький до ухвалення
Комітет з питань економічної політики ВР рекомендував парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект Кодексу (№8060). Проект було суттєво доопрацьовано. Тепер Кодекс складається з чотирьох книг. Одна з них загальна, дві присвячені банкрутству юридичних і неплатоспроможності фізичних осіб. Ще одна визначає питання діяльності та самоврядування арбітражних керуючих.

Визначено, як можна просити про дозвіл порушити будівельні норми
Мінрегіон підготував зміни до Порядку погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд. Зокрема, Порядок пропонується доповнити розділом, що встановлює перелік положень будівельних норм, відхилення від яких будуть відмовляти. Наприклад, не дозволятимуть збільшувати показники щільності населення мікрорайону, зменшувати відстань від АЗС до шляхопроводів, мостів та залізничних переїздів, збільшувати поверховість підземних гаражів, зменшувати ступінь вогнестійкості будівель, класи вогнестійкості будівельних конструкцій тощо.

Радари повертаються на автодороги
З 8 жовтня патрульна поліція почне використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam в місцях концентрації ДТП. Обіцяно, що вони будуть використовуватися виключно на ділянках доріг, де встановлені відповідні дорожні знаки, а перелік таких місць буде у відкритому доступі. При фіксації порушень, поруч в обов'язковому порядку будуть перебувати службові автомобілі з увімкненими маячками синього кольору.

Якість екодизайну стане фактором конкуренції
Кабмін прийняв Технічний регламент, що ставить систему визначення вимог до екодизайну енергоспоживаючих товарів. Він розроблений з метою імплементації у вітчизняне законодавство відповідної Директиви ЄС. Документ є рамковим і встановлює вимоги, на основі яких Держенергоефективності розробить близько 30 спеціальних технічних регламентів для окремих видів продукції. Вважається, що реалізація якісного екодизайну надасть виробникам можливість експортувати свою продукцію на європейський ринок і поліпшити імідж підприємства.

Контрабанда лісу стала кримінальним злочином
Президент підписав Закон про збереження українських лісів та попередження незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів (проект №5495). Раніше він його ветував і вніс правку про виключення заборони на експорт дров. Депутати вдруге ухвалили Закон, але вже з урахуванням цієї правки. Тепер штрафи за незаконну рубку, знищення лісових культур і молодняка підвищені в кілька разів. Також вводиться кримінальна відповідальність за контрабанду лісу. Крім того, уряд повинен розробити комплексну програму відновлення лісового фонду і визначити першочергові обсяги робіт для відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб.

Удосконалено процедуру видачі контрольних марок для примірників авторських творів
Президент підписав закон про внесення змін до ст. 5 Закону «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних» (проект №4571). Тепер можна подавати заяву для отримання марок не тільки в паперовому, а й в електронному вигляді. На сайті Мінекономрозвитку в відкритому доступі знаходитимуться: перелік найменувань носіїв із зазначенням зафіксованих на них творів; дані про заявника; кількість виданих марок, їх серії, номера, дата видачі.

Нацкомфінпослуг все-таки можуть ліквідувати
Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності ВР рекомендував прийняти в другому читанні та в цілому законопроект №2413-а про консолідацію функцій щодо держрегулювання ринків фінансових послуг. Пропонується розподілити функції Нацкомфінпослуг між НКЦПФР і Нацбанком. Крім того, планується посилення відповідальності суб'єктів ринку. Асоціація «Об'єднання фінансових організацій» (AFI), яка об'єднує велику кількість учасників небанківських фінансових ринків, активно виступає проти цього законопроекту, вважаючи його шкідливим для ринків фінпослуг.

Сусіди обмінюються з українськими властями митною інформацією
1 жовтня розпочав діяти Протокол між митними органами ДФСУ і податкової і митної адміністрацією Угорщини про співпрацю у сфері обміну інформацією про транспортні засоби, що переміщуються через кордон. Це вже другий проект з обміну інформацією з країнами-членами ЄС. Перший діє з Польщею, і митниця ДФС отримує по електронній пошті дані про транспортні засоби, дату і час їх оформлення, наявність чи відсутність вантажу. Також фіскали співпрацюють з поліцією Румунії для протидії контрабанді.

Для ряду підприємств перевірки в сфері безпеки можуть замінити страхуванням
Відповідний законопроект №9132 зареєстрував Кабмін. Пропонується встановити, що планові перевірки в сфері техногенної та пожежної безпеки підприємств з середнім та незначним ступенями ризику не проводитимуть, якщо Держслужбі з надзвичайних ситуацій представлений договір добровільного страхування цивільної відповідальності.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини