Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Укрзалізниця передаватиме вагони через електронні аукціони

9 жовтня 2018, 17:45
225
0
Реклама

«Укрзалізниця» використає електронні аукціони «ProZorro.Продажі» для відчуження, передачі в користування, оренду свого майна. Відповідний пілотний проект заплановано рік, але у випадку успішної реалізації може бути продовжений. Проведення перших аукціонів з оренди анонсують на листопад . На електронні торги планується виставляти 5% порожнього парку вагонів і за їх результатами визначатиметься ціна для всього парку за видами та на певну дату.

«Запровадження такого механізму дозволить сформувати об'єктивну картину на попит на вагони й визначити збалансовану вартість для клієнта. Це має встановити конкурентну ціну на наші вагони, яка була знижена в рази порівняно з ціною у приватних власників», - зазначив в. о. голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов.

Зі свого боку в.о. директора ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев повідомив, що аукціони з оренди вагонів будуть проводитися регулярно, і предметом торгу буде ціна оренди вагона за добу. Учасником може стати будь-який перевізник, який підпише відповідний договір з «Укрзалізницею». Реєстрація на аукціони буде проводитися у звичному режимі.

Крім того, залізничниками розробляються додаткові напрямки використання електронних аукціонів. Один з них - управління майном, він включає в себе списання попередньо до майже 700 тис. різних об'єктів, у тому числі більше 10 тис. непридатних вагонів та матеріалів для вторинної переробки (металобрухт, масло, шини тощо). Ще один напрямок - оренда приміщень на залізничних вокзалах.

Станом на 1 вересня у робочому парку Укрзалізниці 61 тис. вантажних вагонів (зокрема, 28 тис. піввагонів, 10 тис. зерновозів, 3 тис. фітингових платформ). Найбільш затребувані - піввагони та зерновози.

***

Нагадаємо, що в ІПС ЛІГА:ЗАКОН містяться аналітичні матеріали, присвячені окремим аспектам перевезень. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати:

- «Ліцензія на перевезення пасажирів і вантажів»;

- «Відшкодування вартості зіпсованого вантажу під час перевезення залізничним транспортом»;

- «Укладення договору на залізничні вантажні перевезення з юридичними особами - нерезидентами».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини