Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За порушення ліцензії транспортний засіб зможуть конфіскувати

12 жовтня 2018, 11:35
254
0
Реклама

Мінінфраструктури розробило проект змін до чинних законів з метою врегулювання ринку послуг автомобільного транспорту відповідно до норм Європейського Союзу. Зміни стосуються ліцензування автомобільних перевезень та відповідальності за їх порушення.

Законопроектом також пропонується запровадження свідоцтв професійної компетентності менеджерів (управителів) з перевезень та механізму підтвердження бездоганної ділової репутації.

Так, при провадженні господарської діяльності, пов'язаної із перевезенням пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, перевізник повинен мати бездоганну ділову репутацію, належний фінансовий стан та професійну компетентність. Також він повинен володіти службовим приміщенням на території України, у якому зберігаються документи стосовно організації та умов провадження діяльності. Вимоги до такого приміщення та перелік необхідних документів встановлюються ліцензійними умовами.

Перевізники на підставі отриманої ліцензії будуть вноситись до державного реєстру, там же буде накопичуватись інформація про транспортні засоби та менеджерів з перевезень. Останні повинні будуть отримувати свідоцтва професійної компетентності в одному з центрів їх видачі.

Очікується також посилення адміністративної відповідальності за провадження господарської діяльності без відповідної реєстрації або без ліцензії. У Кодексі про адміністративні правопорушення за це буде передбачена можливість конфіскації транспортного засобу не залежно від того, чи перебуває він у власності правопорушника.

Адміністративно-господарська відповідальність (штраф та конфіскація ТЗ) за порушення ліцензійних умов передбачена змінами до Закону «Про автомобільний транспорт». Право складати протоколи про правопорушення матимуть уповноважені посадові особи органу ліцензування на автомобільному транспорті.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини