Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ділянку в прибережній захисній смузі не можна отримати в приватну власність

18 жовтня 2018, 16:12
4267
0
Реклама

Суть справи: за рішенням місцевої держадміністрації відповідач отримав земельну ділянку у прибережній захисній смузі Чорного моря для дачного будівництва. Прокурор просив суд скасувати свідоцтво про право власності та витребувати цю ділянки з незаконного володіння. Він вказав, що ділянка була отримана на підставі низки незаконних рішень органу виконавчої влади Зокрема, відсутня обов'язкова державна експертиза проекту землеустрою, ділянка передана без попереднього вилучення у належного користувача, цільове призначення земельної ділянки було змінено без відповідного погодження.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позов.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із їх рішеннями.

Відповідно до Водного кодексу, прибережна захисна смуга є частиною водоохоронної зони, на якій встановлено більш суворий режим господарської діяльності, ніж на решті території такої зони.

Верховний суд нагадав, що відповідно до Земельного кодексу землі водного фонду заборонено передавати у приватну власність. Крім того, ДБН забороняють будівництво житла у трикілометровій зоні узбережжя Азовського і Чорного морів.

Таким чином, відповідач не міг законно набути право приватної власності на спірну земельну ділянку. Юридичне оформлення права власності стало можливим у результаті прийняття органом виконавчої влади низки незаконних рішень.

Відповідну постанову у справі №469/777/16-ц ВС прийняв 3.10.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

***

При вирішенні будь-яких земельних питань контроль з метою оперативної реакції на будь-які помилки або навмисні незаконні дії варто доповнити відстеженням змін в реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів. Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-МАЯК, запущений на технічній базі ЛІГА:ЗАКОН. З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини