Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коли працівника можна притягнути до повної матеріальної відповідальності?

12 листопада 2018, 17:36
980
0
Реклама

Суть справи: підприємство звернулось до суду про відшкодування шкоди, заподіяної працівником під час виконання трудових обов'язків. В недостачі продукції позивач звинуватив майстра, з яким був укладений договір про повну матеріальну відповідальність.

Місцевий та апеляційний суди частково задовільнили позовні вимоги. Вони дещо зменшили суму відшкодування виходячи з майнового стану працівника та відсутності корисливої мети.

Колегія суддів цивільного суду ВС погодилась із такими висновками судів.

При цьому Верховний суд вказав, що навіть при наявності письмового договору про повну матеріальну відповідальність, суди повинні встановити наявність підстав для притягнення працівника до такої відповідальності.

Для цього необхідно встановити, що працівник:

- досяг вісімнадцятирічного віку;

- займає посаду або виконує роботу безпосередньо зв'язану із зберіганням, обробкою, продажем, перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих йому цінностей;

- входить у перелік працівників, з якими можуть укладатись договори про повну матеріальну відповідальність, затверджений постановою Держкомпраці СРСР від 1977 року.

Відповідну постанову у справі №491/961/16-ц ВС прийняв 25.10.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини