Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Список поважних причин для пропуску строку прийняття спадщини обмежений

21 листопада 2019, 15:00
18374
0
Реклама

Суть справи: спадкоємець просив суд продовжити строк для подання заяви нотаріусу про прийняття спадщини. Підставою пропуску шестимісячного строку позивач зазначив тривале лікування дитини.

Місцевий суд визнав таку причину поважною та подовжив строк для подання заяви. Апеляційний суд скасував це рішення і відмовив у задоволенні позову. Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась з рішенням апеляції.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 Цивільного кодексу, у випадку пропуску строку на прийняття спадщини з поважної причини, суд може надати спадкоємцеві додатковий строк для цього.

ВС вказав, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для подачі такої заяви.

Суд зазначив, що у позивача не було перешкод для подання відповідної заяви в нотаріальну контору, яку він міг подати особисто або надіслати поштою.

Відповідну постанову у справі №136/200/17 ВС прийняв 12.11.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Читайте також:

Спадкування у випадку проживання із спадкодавцем однією сім'єю: роз'яснення ВС

Неоформлену нерухомість можна успадкувати: рішення ВС

Верховний Суд сформулював позицію щодо прав кредитора у разі смерті боржника

Розвивайте ваш юридичний бізнес онлайн - створіть або поновіть профіль в Національному професійному юридичному каталозі Liga:BOOK

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини