Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Керування транспортними засобами в стані сп'яніння стало кримінальним правопорушенням

23 листопада 2018, 12:06
500
0
Реклама

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (законопроект №7279-д). Ним відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння із адміністративної переведена в кримінальну та підвищено розміри штрафів за інші кримінальні правопорушення.

Як ми писали раніше, цим же Законом запроваджене поняття «кримінального проступку». Воно охопило склади злочинів невеликої тяжкості, відповідальність за які обмежується штрафом у 3 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян (НМДГ) або іншими покараннями, не пов'язаними із позбавленням волі. Тож п'яниць за кермом каратимуть згідно з нормами Кримінального кодексу.

Згідно із нововведеннями за вказані порушення, а також за керування ТЗ під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, порушнику загрожує штраф від 1 до 2 тис. НМДГ (від 17 до 34 тис. грн), з позбавленням права керування на строк до 3 років. При повторному порушенні - до 3 тис. НМДГ (до 51 тис. грн), з позбавленням права керування на строк від 2 до 3 років.

Посилено відповідальність за низку інших кримінальних правопорушень: порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, крадіжка, грабіж, шахрайство, правопорушення проти довкілля та ін.

Також Законом запроваджено адміністративну відповідальність за фіктивне підприємництво - створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення забороненої діяльності. Це карається штрафом від 3 до 5 тис. НМДГ (від 51 до 85 тис. грн).

Разом з тим, фіктивне підприємництво, що заподіяло велику матеріальну шкоду (понад 1 тис. НМДГ) державі, банкові, кредитним установам, іншим юридичним особам або громадянам віднесене до злочинів і карається штрафом від 5 до 10 тис. НМДГ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини