Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Найважливіші для бізнесу події минулого правового тижня

30 листопада 2018, 17:13
445
0
Реклама

У країні введено військовий стан
Воно триватиме 30 днів, до 26 грудня. Прийняті рішення поки не накладають обмежень на економічну діяльність на всій території України. Суб'єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції в звичайному режимі.

Закріплена дата виборів Президента
Верховна Рада призначила чергові вибори Президента України на 31 березня 2019 року.

Податкову і митницю знову хочуть роз'єднати
міністр фінансів Оксана Маркарова повідомила, що міністерство має намір почати консультації про затвердження нової концепції ДФС з подальшим винесенням її на розгляд Кабміну. Запропонована концепція передбачає поділ відомства на митну і податкову служби.

Про #ПнВК обіцяють не забути
Ніна Южаніна, глава податкового комітету ВР, написала в фейсбуці, що Президент продовжує роботу з МВФ для просування законопроекту про податок на виведений капітал. Під час переговорів з директором-розпорядником фонду Крістін Лагард він домовився про прибуття найближчим часом технічної місії МВФ. В ході її з'являться нові можливості розробки узгодженої редакції вищевказаного законопроекту і, відповідно, можливості для його прийняття.

Може з'явитися новий перевіряючий орган
Велика група депутатів, очолювана керівником профільного комітету, зареєструвала законопроект №9336 про створення Державної природоохоронної служби (Держекобезпеки). Її пропонують створити як правоохоронний і контролюючий орган в сфері охорони навколишнього середовища.

Листки непрацездатності візьмуть під новий контроль
Кабмін прийняв постанову про створення електронного реєстру листків непрацездатності. Він буде містити інформацію про всі видані, продовжені і враховані листки непрацездатності. До 1.02.2018 центральні органи виконавчої влади та Фонд соціального страхування повинні подати на розгляд уряду проект положення про цей реєстр і забезпечити його технічне функціонування.

З нового року старі договори споживачів електроенергії припиняють діяти
Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладення договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії. Споживач укладає договори: з оператором системи розподілу - про надання послуг з розподілу електричної енергії; з енергопостачальником або з постачальником універсальних послуг - про постачання електроенергії. Договори про користування електроенергією (для населення) і постачання електроенергії, укладені споживачами з обленерго, припиняють свою дію з 01.01.2019.

Медустановам потрібно подати заяви на договори з Нацслужби здоров'я
Національна служба здоров'я (НСЗУ) повідомила про старт третьої хвилі укладення договорів з медичними установами, що надають первинну допомогу. До 20 грудня можна подати заяву про укладення договору з НСЗУ. Заклади, які вже уклали такі договори, повинні їх переукласти. З 1.01.2019 установи, які уклали договір, зможуть перейти на нову модель фінансування (оплата за кожного пацієнта).

Порядок допорогових закупівель міняти поки не будуть
Для прийняття запропонованих Президентом змін (законопроект №8265) до Закону «Про державні закупівлі» не вистачило голосів депутатів. Одна з головних запланованих змін - зниження максимальної величини допорогових закупівель з 200 тис. до 50 тис. грн.

Відмов у реєстрації оцінки майна в єдиній базі може стати більше
Кабмін вніс зміни до власної постанови «Деякі питання реалізації положень Податкового кодексу України щодо оцінки майна». Йдеться про питання роботи єдиної бази даних звітів про оцінку. Реєстрація звіту буде здійснюватися тільки за умови повноти, правильності наданої інформації і відповідності оціночної вартості майна ринковими цінами. Останнє встановлюється за допомогою модуля визначення оціночної вартості, що є складовою частиною єдиної бази.

Банки отримали більше часу на коригування внутрішніх документів
Нацбанк продовжив терміни виконання банками першого етапу впровадження вимог Положення про організацію системи управління ризиками в банках та банківських групах. Тепер банки повинні привести організаційну структуру управління ризиками у відповідність з новими вимогами до 30.03.2019 (раніше це потрібно було зробити до 30.11.2018), а банківські групи - до 30.04.2019 (раніше - до 28.02.2019).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини