Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Стартували електронні аукціони з продажу ліцензій на надра

7 грудня 2018, 09:09
663
0
Реклама

Перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов у своєму фейсбуці повідомив про старт перших аукціонів з продажу ліцензій на видобуток корисних копалин. Перші 10 лотів розміщені в «ProZorro.Продажі». До сьогоднішнього дня дозволи на видобуток розподілялися практично в ручному режимі, і ця сфера є дуже корупційною. Аукціони ж, як обіцяють чиновники, будуть забезпечувати рівні умови для всіх претендентів.

На аукціон винесено 10 ділянок загальною площею 1,81 тис. кв км у шести областях. Дев'ять ліцензій є наскрізними - на розвідку та видобуток вуглеводнів - строком на 20 років, одна ліцензія - на розвідку, строком дії 5 років. Потенційна ресурсна база десяти ділянок складає 86,26 млрд куб м газу та 16,3 млн тон рідких вуглеводнів.

Нагадаємо, що постановою КМУ від 17.10.2018 №848 затверджено Тимчасовий порядок реалізації експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів. За ним повинні відбуватись усі майбутні аукціони.

Як ми писали раніше, Мінприроди представило для обговорення проект Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами. Згідно з нею, формування загальної вартості дозволу передбачає щоквартальне оприлюднення сталих коефіцієнтів та цін на корисні копалини, що дозволить більш неупереджено розраховувати вартість спецдозволу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини