Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли підприємство повинно узгодити купівлю земельної ділянки з Кабміном?

13 грудня 2018, 08:12
250
0
Реклама

Суть справи: зареєстроване в Україні дочірнє підприємство іноземної компанії оскаржило бездіяльність місцевої держадміністрації, яка не видала йому розпорядження про продаж земельної ділянки.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову.

Колегія суддів Господарського суду ВС погодився з таким висновком.

Верховний суд вказав, що оскільки засновником, власником істотної участі та кінцевим бенефіціарним власником позивача є іноземна юрособа, то він, в силу ст. 63, 117 Господарського кодексу, є іноземним підприємством. Тому продаж йому земельної ділянки державної власності має відбуватися за спеціальною процедурою, передбаченою ст. 129 Земельного кодексу для іноземних юридичних осіб. Його здійснює Кабмін за погодженням з Верховною Радою.

На позицію Верховного суду не вплинуло те, що позивач є підприємством, зареєстрованим в Україні за вітчизняним законодавством.

Відповідну постанову у справі №910/2707/17 ВС прийняв 31.10.2017. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини