Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як розпізнати нелегальну заправку

17 грудня 2018, 16:00
627
0
Реклама

Нафтогазова асоціація України підготувала та оприлюднила інтерактивну карту нелегальних автозаправних станцій із зазначенням обсягів несплачених податків і неврахованої готівки. Її було презентовано на спільній із ДФС прес-конференції.

На карту нанесені 796 АЗС. Загалом, за оцінками експертів, на території України працює близько 1,5 тис. нелегальних АЗС, які в рік заливають в баки водіїв 1,2 млн тонн «сірого» палива.

За даними ДФС, найпоширенішими порушеннями є реалізація палива без державної реєстрації, необхідних дозвільних документів, сертифікатів якості, документів, що підтверджують його законність, а також без РРО. Основними схемами є виготовлення контрафактної продукції, мінімізація сплати податків, використання нетипового експорту. Вочевидь, за якість пального такі трейдери не несуть жодної відповідальності.

Водію на незаконність роботи конкретної АЗС можуть вказувати такі ознаки:

- АЗС присутня на інтерактивній карті;

- АЗС/АГЗП не надає фіскальний чек;

- чек містить інформацію, що каса працює у тестовому режимі;

- відсутній куточок споживача, в якому має бути інформація про власника АЗС, ціни на пальне та документи про якість продукції;

- заправка розташована впритул до житлових будинків або адміністративних споруд;

- відсутні засоби пожежогасіння;

- торгівля паливом здійснюється з автоцистерн, каністр в гаражах, тощо.

Будь-який пункт з цього переліку може свідчити про порушення у роботі АЗС і є підставою для написання скарги до ДФС та служби з питань захисту прав споживачів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини