Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Восьмигодинний робочий день напередодні свята є надурочною роботою

28 грудня 2018, 16:36
473
0
Реклама

Суть справи: підприємець оскаржив постанову Держпраці про накладення на нього штрафу в розмірі 111 690 грн за порушення ст. 106 КЗпПУ в частині недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Під час перевірки було встановлено, що в день перед Восьмим березня троє працівників відпрацювали восьмигодинну норму робочого часу без скорочення на одну годину. Також встановлено, що з ними не було проведено розрахунків за надурочну роботу.

Місцевий суд відмовив у задоволенні позову, вказавши на правомірність постанови.

Нагадаємо, що відповідно до ч. 1 ст. 53 КЗпПУ, напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи скорочується на одну годину. Роботи, що проводяться без такого скорочення є надурочними.

Суд підтвердив правомірність накладення штрафу, вказавши, що відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю, у випадку недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Зазначимо, що на даний момент по цій справі відкрито апеляційне провадження.

Відповідне рішення у справі № 2340/3006/18 суд прийняв 7.11.2018. З його повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини