Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Перевірка забудовника: що потрібно знати інвестору

17 квітня 2019, 15:32
2501
0
Реклама

При купівлі квартири в новобудові або на стадії будівництва завжди існують побоювання щодо порядності забудовника, генпідрядника, фінансових організацій. Як максимально убезпечити себе при виборі майбутнього житла? Які сервіси для цього доступні? Про все по черзі.

Перевірка реальності причетних до будівництва

Йдеться про підприємство забудовника, компанії генерального підрядника, фінансової організації, через яку проходять платежі інвесторів.

Перш за все, необхідно перевірити їх наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Звернути увагу слід на дату створення, склад засновників та розмір статутного капіталу. Особливо слід звернути увагу на нещодавно створені компанії, необгрунтовано молодих/літніх засновників, розмір статутного капіталу. Мінімальний розмір статутного капіталу передбачений законодавчо і залежить від типу компанії (ТОВ, АТ, фінансова організація). Інформацію про них можна знайти в модулі «Довідники» інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

Перевірка учасників в реєстрі судових рішень

При цьому потрібно пам'ятати, що перевіряти потрібно участь компаній як в цивільних, так і в господарських спорах. При цьому варто звернути увагу як на завершені (у т. ч. в апеляційній і касаційній інстанціях), так і на поточні судові спори. Істотно полегшити пошук і виділити необхідну інформацію допоможе система аналізу судових рішень VERDICTUM.

Комплексно здійснити перевірку учасників будівництва, їх залученість у судові справи, сплату податків, можливе включення в санкційні списки допоможе сервіс CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Аби оцінити роботу сервісу, є можливість замовити тестовий доступ.

Моніторинг інформації в ЗМІ і соцмережах

З цього, швидше за все, й починається вибір потенційного житла. Грає роль у цьому випадку не лише наявність негативної інформації (вона іноді може навіть доводити реальність діяльності та вміння забудовника долати труднощі), але й історія компаній, завершені об'єкти, запущені і призупинені проекти. Також необхідно приділити увагу конкретному об'єкту будівництва та інформаційних приводів щодо нього.

Сервіс SEMANTRUM не тільки відстежує публікації в інтернет-джерелах, друкованих ЗМІ, телевізійних і радіопрограмах по заданому об'єкту, але і дозволяє відфільтрувати необхідні дані, розділити інформацію залежно від негативного/позитивного забарвлення.

Перевірка земельної ділянки та об'єкта будівництва

Інформація про земельну ділянку, на який будується житловий будинок, та об'єкт (зданий в експлуатацію) міститься в Держреєстрі майнових прав на нерухоме майно. Про ділянку - також в Державній публічній кадастровій карті, в реєстрі Держкадастру. Інформація в реєстрах та фактична повинні збігатися: адреса, площа, власник, цільове призначення ділянки. Останнє особливо важливо, якщо йдеться про будівництво житлового багатоповерхового будинку. Також необхідно перевірити наявність або відсутність арештів, обтяжень на майно та земельну ділянку.

При інвестуванні в нерухомість важливим є бути в курсі про можливу зміну власника, заставу, арешт нерухомості та землі зокрема. Для цього ЛІГА:ЗАКОН створила спеціальний сервіс SMS-МАЯК. З його допомогою про зміни у реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача. Для отримання попереджувальної інформації про зміну майнових прав на земельні ділянки можна скористатися сервісом SMS-МАЯК ЗЕМЛЯ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини