Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Українська мова визнана єдиною офіційною

25 квітня 2019, 12:37
1212
0
Реклама

25 квітня Верховна Рада прийняла Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (проект № 5670-д). Про вплив цього Закону на бізнес ми писали тут.

Законом визначено статус української мови як єдиної державної (офіційної) мови на всій території України та у публічних сферах суспільного життя, а також у міжнародному спілкуванні та при здійсненні посадовими особами представницьких функцій.

Зокрема, це означає, що підприємства та організації всіх форм власності зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати їм інформацію про товари (послуги), в тому числі через інтернет-магазини і інтернет-каталоги, державною мовою.

Також це стосується мови реклами та внутрішніх документів громадських об'єднань, політичних партій та юридичних осіб, зареєстрованих в Україні. Зазначені вимоги не поширюються на приватне листування.

Виконання вимог закону забезпечуватиме Держпродспоживслужба, а також Уповноважений із захисту державної мови, якого призначить Кабінет міністрів.

Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено новим складом - порушення законодавства у сфері використання державної мови. При повторності порушення штрафи істотно зростуть, також можливе позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Справи про подібні адміністративні правопорушення буде розглядати Уповноважений із захисту державної мови.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини