Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виїзд дитини за кордон: список обов'язкових документів

8 травня 2019, 14:03
62434
0
Реклама

Оскільки свідоцтво про народження є єдиним документом, який містить відомості про батьків, Державна прикордонна служба рекомендує при перетині державного кордону мати при собі його оригінал або нотаріально посвідчену копію.

Неповнолітні можуть виїхати з України за наявності закордонного, дипломатичного, службового паспорта, проїзного документу дитини, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків і в його супроводі.

Виїзд дітей до 16 років у супроводі одного з батьків або інших уповноважених осіб, здійснюється:

За нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та часу перебування там, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.

Без нотаріально посвідченої згоди другого батька:

якщо другий з батьків є іноземцем чи особою без громадянства, що підтверджується записом у свідоцтві про народження дитини;

якщо в закордонному паспорті дитини або проїзному документі є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України або відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

у випадку пред'явлення оригіналів або нотаріально завірених копій: свідоцтва про смерть другого з батьків або рішення суду про позбавлення батьківських прав, визнання безвісно відсутнім, недієздатним, рішення суду про надання дозволу на виїзд без згоди і супроводу другого з батьків. Також при пред'явленні довідки про народження дитини із зазначенням відомостей про батька за вказівкою матері (при виїзді у супроводі одинокої матері), довідки про наявність заборгованості по сплаті аліментів більше 4-х місяців, а також свідоцтва про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, яке не містить відомостей про батька дитини.

Крім того, без нотаріально посвідченої згоди другого батька можна виїжджати з дитиною у разі тимчасового виїзду з України на строк до місяця з пред'явленням рішення суду або органу опіки і опікування або їх копій, посвідчених нотаріально або органом, який їх видав, в якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним з батьків, який має намір виїзду з дитиною, а також у разі виїзду дитини з інвалідністю, дитини, що має захворювання, передбачені ч. 5 ст. 157 Сімейного кодексу України, з пред'явленням:

- довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів більше 3 місяців;

- документу, виданого лікувально-консультативною комісією лікувально-профілактичної установи, в порядку і за формою, встановленим МОЗ (у разі, коли сума заборгованості по аліментах складає більше 3 місяців, але не більше 4 місяців).

Виїзд дітей у супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків.

Нагадаємо, що зібрати і проаналізувати медійну інформацію на будь-яку тему можна за допомогою сервісу SEMANTRUM, який відстежує публікації в інтернет-джерелах, друкованих ЗМІ, телевізійних та радіопрограмах.

На порталі ЛІГА:ЗАКОН Бізнес є можливість підписатися на розсилку та щоп'ятниці отримувати дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини