Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпраці нагадала, коли виплачується допомога з тимчасової непрацездатності

30 травня 2019, 09:10
5186
1
Реклама

Управління Держпраці у Полтавській області роз'яснило деякі питання щодо терміну оплати листків непрацездатності.

Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується:

- застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, - у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати;

- добровільно застрахованим особам, застрахованим особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору, здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність, - протягом десяти днів після призначення допомоги.

Також у службі зазначили, що призначене, але не одержане у зв'язку зі смертю застрахованої особи матеріальне забезпечення, виплачується членам сім'ї, які проживали разом з нею, або спадкоємцям.

Призначене, але не одержане застрахованою особою своєчасно матеріальне забезпечення, виплачується за минулий час у розмірі, встановленому на час настання страхового випадку.

Крім того, суми матеріального забезпечення, неодержані з вини органу, що їх призначає, виплачуються застрахованій особі за минулий час з дотриманням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Раніше ми писали про те, що в Україні збільшився розмір лікарняних виплат.

Нагадаємо, що в інформаційно-правових системах ЛІГА:ЗАКОН

містяться аналітичні матеріали щодо конкретних випадків, що можуть виникати під час перевірок органами держнагляду та контролю, та поради щодо мінімізації наслідків таких перевірок. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати:

- «Трудові перевірки»;

- «Фіскальні перевірки».

Перевірити вашу компанію та своїх контрагентів можна за допомогою сервісу CONTR AGENT.

Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини